Vandrepokal

Hvert år deles det ut en vandrepokal til løperne med best plassering sammenlagt pr. klasse. I tilfeller med lik sammenlagt plassering, vil utøvere med best enkeltplassering vinne. Om dette også er likt, vil vandrepokalen gå til utøveren med best sammenlagt tid.

Sammenlagtvinnere Kvalfoss-sprinten 2019

Plassering
Klasse Navn Klubb Sprint Normal
 G13 Sigurd Lysberg Lehn OSSL  1 1
 G14 Jørgen Landmark Johansen Vingrom Il  1 2
 J13 Inger Hjelmeset Markane Il  2 2
 J14 Silje Christine Berg-Knutsen Fet Skiklubb  1 1
 G15 Noah Lekhal Husnes Idrettslaget Try  2 4
 G16 Isak Leknes Frey Bærums Skiklub  1 3
 J15 Guro Femsteinevik Hålandsdal Il  1 1
 J16 Synne Mæland Herheim Geilo Il  3 1

Tidligere vinnere

2018

Sammenlagtvinnere Kvalfoss-sprinten 2018

Plassering
Klasse Navn Klubb Sprint Normal
 G13 Kasper Ågheim Kalkenberg Skonseng Ul  1 1
 G14 Herman Peder Strindeberg Drammen Strong  2 2
 J13 Silje Christine Berg-Knutsen Fet Skiklubb  1 1
 J14 Guro Femsteinevik Hålandsdal Il  1 1
 G15 Erik Sporaland Figgjo Il  1 4
 G16 Mathias Sørnes Lier Il  1 4
 J15 Eva Liheim Alfstad Fossum If  3 1
 J16 Hanne Kråkstad Johansen Bossmo & Ytteren Il  2 1

2017

Sammenlagtvinnere Kvalfoss-sprinten 2017

Plassering
Klasse Navn Klubb Sprint Normal
G13 Noah Husnes Try Il 2 2
G14 Magnus Skeide Bakke Eid Il 2 2
J13 Ingrid Alterskjær Eriksen Målselvs Skiskyttere 5 1
J14 Gro Torsteinsrud Ål Skiskyttarlag 4 1
G15 Emil Hage Streitlien Folldal If 2 1
G16 Eirik Idland Figgjo Il 1 1
J15 Eivor Melbybråten Øystre Slidre SSL 1 1
J16 Synne Owren Vingrom Il 2 3

2016

Sammenlagtvinnere Kvalfoss-sprinten 2016

Plassering
Klasse Navn Klubb Sprint Normal
G13 Erik Sporaland Figgjo Il 6 1
G14 Eirik Hjartnes Hålandsdal Il 1 4
J13 Marie Molde Lappegard Ål Skiskyttarlag 4 2
J14 Hanne Kråkstad Johansen Bossmo & Ytteren Il 1 1
G15 Eirik Idland Figgjo Il 1 1
G16 Christian Bucher-Johannessen Fossum If 4 1
J15 Hedda Thoresen Bolstad Simostranda Il 2 2
J16 Åsne Skrede Geilo Il 1 1

2015

Sammenlagtvinnere Kvalfoss-sprinten 2015

Plassering
Klasse Navn Klubb Sprint Normal
G13 Lasse Flo Bødal Stårheim IL 1 1
G14 Eirik Idland Figgjo IL 1 1
J13 Eivor Melbybråten Øystre Slidre SSL 2 3
J14 Camilla Hals Try, Idrettslaget 1 1
G15 Ørjan Moseng Røros IL 1 3
G16 Filip Fjeld Andersen Geilo IL 1 2
J15 Åsne Skrede Geilo IL 1 1
J16 Juni Arnekleiv Dombås IL 1 3

2014

Sammenlagtvinnere Kvalfoss-sprinten 2014

Plassering
Klasse Navn Klubb Sprint Normal
G13 Eirik Idland Figgjo IL 4 1
G14 Christian Bucher-Johannesen Fossum IF 8 1
J13 Maren Bakken Os IL 1 1
J14 Åsne Skrede Geilo IL 1 1
G15 Halvor Taalesen Svene IL 2 2
G16 Øyvind Aalling Lio Bjerke IL Ski 1 2
J15 Marit Øygard * Skrautvål IL 1 2
J16 Kristiane Holm Simostranda IL 1 1

* Rangert foran på best sammenlagt tid

2013

Sammenlagtvinnere Kvalfoss-sprinten 2013

Plassering
Klasse Navn Klubb Sprint Normal
J13 Åsne Skrede Geilo IL 1 1
J14 Juni Arnekleiv Dombås IL 1 1
J15 Kristiane Holm * Simostranda IL 2 1
J16 Ida Lien Simostranda IL 1 1
G13 Kevin Brekken Ramsfjell Figgjo IL 1 1
G14 Ole Christian Johnsrud Bjerke IL 4 2
G15 Mathias Skrede Geilo IL 2 1
G16 Martin Bjørndalen Mathisen Simostranda IL 3 2

* Rangert foran på best sammenlagt tid